Montáž betonového plotu je náročná stavební akce, ačkoli se může zdát, že je to jednoduchý stavebnicový systém. Stavebnice to je, to ano, ale není to totéž, co stavebnice pro děti, kde se skládají do sebe plastové dílky. Zde se potýkáme s některými jevy, s nimiž je nutné předem počítat.

cihlová zeď

Hmotnost dílů na paletách – betonový plot z Lanškrounu Montáž MPC vám přiveze přepravní společnost na paletách a každá z nich mlže vážit přes jednu tunu. Musíte palety někam složit a odvézt a holýma rukama to nepůjde. Budete k tomu potřebovat vysokozdvižný vozík nebo nakladač a pronájem těchto vozidel i s obsluhou něco stojí. Právě proto se vyplatí nechat postavit plot na klíč, kde je v ceně i pronájem těchto dopravních prostředků.

oplocení objektu

Hmotnost desek při pokládce plotu – svislé sloupky se zabetonují do země a do jejich drážek se pak vkládají tenké panely. Každý z nich váží necelý metrák a musí se do drážek zasouvat z velké výšky. To ovšem také vyžaduje mechanizační prostředky, většinou se to provádí pomocí kladkostroje nebo mobilního jeřábu a toto jsou další technické prostředky, které nejsou zadarmo. Opět další důvod svěřit práci profesionálům, než shánět a platit jeřábníka s autojeřábem.

Výkopové práce na problematickém pozemku – když se staví plot ve svahu nebo se narazí při stavbě oplocení na problematický terén, jako jsou kameny, sesuvy písčitého podloží, stavební navážka se zahrabaným pletivem a kusy stavebního materiálu, anebo kořeny stromů a keřů, budete mít výkopové práce velmi ztížené. Profesionálové si s tím poradí, ale co vy s ručním nářadím, pokud nemáte k dispozici minibagr a další mechanizaci? Výkopové práce při montáži betonových plotů jsou náročné i proto, že se provádí v poměrně velkém rozsahu při výstavbě třeba několika desítek sloupků, kde každý z nich musí být ukotven v zemi v hloubce minimálně 80 cm.